Síťový systém - naše nabízené a zhotovované systémy

Uzlový (běžný) – uzlové sítě z polyethylenu oko 50x50 vlákno 1 mm

Kotvení a lankový rám z pozinkované oceli. Sítě jsou uzlové, na dotek vlákno působí jako tvrdší plast. Nepruží. Vhodný pro všechny typy montáží proti holubům, pro standardní panelákové lodžie. Ceny včetně práce a materiálu a dopravy po Praze pro standardní panelákové lodžie 2500 Kč - 3600 Kč. K ceně se připočítává DPH ve výši 15% pro bytové objekty nebo 21% pro komerční objekty. Záruční doba 3 roky.

Bez-uzlový - oko 40 x 40 polyamid vlákno 1.2 mm

Kotvení a lankový rám z pozinkované oceli. Sítě jsou pohledově hezčí než uzlíkové, všechna oka jsou stejně pravidelná, materiál je na dotyk měkký poddajný lehce pružný. Tento systém je vhodný na všechny typy lodžií balkonů – nehodí se na světlíky a dvorany. Kvůli menšímu oku a silnějšímu vláknu se na síti snadněji usazuje sníh a námraza. Naopak nejčastěji se používá na bytové lodžie. Ceny tohoto systému jsou o 10% vyšší. Záruční doba 3 roky.

Bez-uzlový - pámátkový oko 50x50 mm vlákno 1 mm polypropylén

Kotvení a lankový rám z pozinkované oceli. Tento systém je nejméně viditelný přesto je viditelný ptactvem a tedy nedochází k tomu, že by ptáci do sítí nalétávali. Vhodný pro všechny typy montáží, ale zvláště tam, kde se klade důraz na co nejmenší viditelnost. Tento systém je cca o 20% dražší než běžný uzlový. Záruční doba 3 roky.

Kotvení a lankový rám

Jedná se o soubor kotvících a napínacích prvků, které se volí dle typu materiálu, do kterého se provádí kotvení (zdivo, beton, kov, oplechování, zateplení). Lze dodat i v nerezové oceli pro vyšší životnost systému pro každý síťový systém. Náklady na vyšší cenu nerezového materiálu se projeví cca. 20% navýšení ceny zakázky oproti systému, který je z pozinkované oceli. Záruční doba 5 let.

Nerezový síťový systém – všechny komponenty jsou z nerezové oceli včetně sítě.

Oko 51x51 mm, vlákno 1,2 mm (sítě jsou vyrobené z ocelového lanka 1,2 mm). Vhodný pro chovatelské stanice, místa s vysokou vzdušnou vlhkostí, továrny, přehrady, ZOO a místa špatně přístupná. Tento systém je finančně nákladnější cca 2000 kč/m2, ale vhodný tam, kde se požaduje vysoká pevnost a dlouhá životnost síťového systému. Záruční doba 5 let.

Způsoby zasíťování

Bytové lodžie se většinou síťují samostatně, lodžie schodišťové se síťují v celku. Síťování celého sloupce lodžií v celku je o něco málo levnější než varianta každá lodžie samostatně.

Časová náročnost

Na montáž jedné lodžie je třeba cca 3 hodiny. Sítě se montují přímo na míru na konkrétní lodžii. Vzhledem k našim zkušenostem a množství montáží není třeba u standardní lodžie či balkonu provádět prohlídku, neboť se jedná o pevné materiály a nebudou, zde potíže s kotvením. Stačí nám sdělit rozměr +-5 cm (délka + výška + boky pokud jsou otevřené nebo částečně otevřené) a my Vám obratem spočítáme cenu a najdeme vhodný termín pro montáž. U nestandardních lodžií a novostaveb je nutné provést prohlídku.

Všechna práva vyhrazena © proti-holubum.cz - Stránky vytvořil COMP-AS