Mám problém s holuby, co mám dělat?

[ Ochrana poroti holubům ]

Pokud se jedná o konkrétní problém na lodžii, nebo balkoně v paneláku či starší zástavbě stačí jen zavolat a domluvit si termín. Připravte si přibližné míry +- 5 cm, pokud můžete zaslat fotografii tím lépe, vaše zakázka bude hotova ve velmi krátké době cca 4-8 dní od objednání. Velikost sítě se upraví na místě přímo na míru. U novostaveb je prohlídka nutná vždy. Montáž jedné lodžie trvá cca 3 hodiny.

Jestliže máte problém s holuby na celém objektu a nejste si jisti, jaká místa ochránit, je lepší se domluvit na prohlídce.

Je dobré situaci s holuby vyřešit co nejdříve?

[ Ochrana poroti holubům ]

Holub má velmi dobré rozpoznávací schopnosti a tedy pokud usoudí, že místo které si vybral pro své hnízdění či nocování, mu vyhovuje, je to začátek problému. Jelikož tito ptáci žijí ve skupinkách, tak se na postižené místo začnou stahovat další ptáci. Z jednoho holuba na balkoně může být za pár týdnů velké hejno.

Jaká místa má holub nejraději?

[ Ochrana poroti holubům ]

Holub preferuje místa v závětří, krytá před povětrností. Nejraději si vybírá místa, odkud si myslí, že na něj není vidět. Například lodžie používaná každý den, nebude trpět holubím problémem. Avšak stačí, že odjedete na dovolenou, vrátíte se a bude na vás čekat skupinka holubů, které se už nezbavíte, pokud balkon nezasíťujete. Stejný problém bude na lodžii bytu, který není delší dobu obýván nebo bytu, kde bydlí starší lidé. V dalších případech jsou nejčastěji postiženy lodžie u kancelářských objektů a schodišťové lodžie.

Použít raději sítě nebo hroty proti holubům?

[ Ochrana poroti holubům ]

Hroty jsou vhodné pouze na parapety, fasádní římsy, prvky oplechování, návalky žlabů, atiky. Funkce hrotů je taková, že brání jedincům v přistání. Hroty proti holubům, tedy musejí být použity v celé délce.

Sítě proti holubům jsou zejména vhodné pro balkony, lodžie, světlíky, dvorany, výklenky, podhledové a mostní konstrukce.

Jaká je životnost síťového systému?

[ Ochrana poroti holubům ]

Minimálně 10 let a více. Můžete si vybrat ze tří druhů síťových systémů. Nabízíme jeden uzlový a dva bez-uzlové. Uzlové sítě jsou cenově ekonomičtější. Kotvení a lankový rám můžete zvolit pozinkovanou ocel nebo nerezovou ocel. Nerezová ocel má vyšší životnost a stačí tedy po 10 letech pouze vyměnit sítě. Kotvení a lankový rám z nerezu není třeba měnit.

Může se kotvit do zateplené fasády?

[ Ochrana poroti holubům ]

Pokud máte zateplení ještě v záruce, je dobré si vyžádat souhlas stavební firmy. Je to jen formalita. Běžně pro velké stavební firmy ochranné systémy montujeme i do zateplení. Máme dva typy kotev. První typ, jde skrze zateplení až do betonu, tyto kotvy jsou primární, ovšem maximální tloušťka zateplení nesmí přesáhnout 120mm pro kotvu o délce 160mm. Druhý typ kotvy drží pouze v zateplení. Lze použít pro jakkoliv silný zateplovací systém a ve srovnání s prvním typem snese daleko menší zatížení. Používá se pouze v případě, kde nelze použít primární kotvení. Pokud máte zateplení v záruce, je dobré si vyžádat emailem souhlas stavební firmy. Běžně tyto systémy pro stavební firmy montujeme, svolení je pouze formalita.

Všechna práva vyhrazena © proti-holubum.cz - Stránky vytvořil COMP-AS